Ahoj,znami leteli z Katowic na Larnaku. Posloupnost udalosti:- letadlo z liverppoolu ktere melo letet dale na larnacu priletelo pozde- vsechny nalozili, nasledne zase vylozili a vymenili letadlo- vysadili nekoho o kom prohlasili ze je opily- prileteli na larnacu se zpozdenim v 21:20 (scheduled arrival 17:10) https://www.airportia.com/flight...017-08-10/ Arrival: 10 Aug, 2017 Scheduled: 17:10 Actual: 21:20Wizz tvrdi ze zpozdeni je jen 3h 29minA ted po claimu Wizz tvrdi ze duvodem zpozdeni byl birdstrike (nerika kde a kdy), prochazel jsem avherald a nic jsem na 10. srpna nenasel.Napady jak postupovat dale? Takle muze kazda aerolinka rict ze to byl bird strike a cestujici ma utrum :D .

Wizzair - kompenzace

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

My jsme minuly rok (srpen 2022) žádali kompenzaci letu Benátky-Praha u wizz a bezproblému schváleno do 30 dnů.

Takže doporučuji to určitě zkusit první sám a poté případně někoho oslovit. Přece jenom na to máte 3 roky, po které můžete o kompenzaci žádat.

0 Citovat

A je nárok na kompenzaci, když nebylo zpoždění čtyři hodiny?

0 Citovat

Finanční kompenzace je vázaná na délku zpoždění nad 3 hodiny.

0 Citovat

Aha, díky za info, já myslela, že je to až nad čtyři. 

0 Citovat

4 hodiny tam vstupují u největší vzdálenosti (nad 3500 km). u této vzdálenosti je to při zpoždění 3-4 hodiny za 300, při zpoždění nad 4 hodiny za 600

0 Citovat

Já od nich měl na podzim kompenzaci na první dobrou. Bez vymahačů. Už jsem tady o tom taky někde psal. Ale je pravda, že mi mezitím došlo, že sice zpožděný let o 1 den, ale už jednou posunutý asi týden před původním termínem letu.

0 Citovat

přesně to jsem měl na mysli. jestli to z nich někdo dostal bez vymahačů. a je ticho po pěšině:)

0 Citovat

15.9.2022 zpožděný let BUDAPEST- CHANIA o cca 4 hodiny. Hned po příjezdu zažádáno o kompenzaci.  Psáno cca 20 emailů. Peníze přišly 5.2. 2023. Takže psát, psát, psát. Hodně štěstí. Aleš

0 Citovat

@Vlastimil B.  Nebyl to let 18.2.? Sledovala jsem to na Flightradar24 kvůli našemu letu a evidentně jen (zatim)  tento byl takhle zpožděn. To vás nechali čekat před gatem? Ten prostor B10 není moc příjemný na takovou  čekačku, co?

0 Citovat

@milka_2 - ano, jednalo se přesně o tenhle let;) Do zavření salonku jsme seděli uvnitř, potom courání a posedávání po terminálu. Gate otevřeli až hodinu před zpožděným odletem...Díval jsem se do historie, naposledy tenhle let takhle zpozden před 2 měsíci, jinak vždy načas.

0 Citovat

Ale zpoždění nebylo predem avizováno, ne? Hm, salonek do 22h. A pak zevlovani. Me tedy prekvapilo, jak byl let narvaný. A dost dětí. Tak snad vyjde ta kompenzace na 1.dobrou.

0 Citovat

Zpoždění 2 h bylo avizováno během dne před odletem, následně SMS s navyšováním zpoždění. Salonek je otevřený do 23:00. Jinak díky, zkusím to řešit;)  

0 Citovat

Akurat riesim. Po 3 tyzdnoch som dostal standartnu odpoved ze nemam narok. V piatok som to dal vymahacom. Ale ze aktualne wizz air uplne najhorsia. Nevyplatene miliony neviem ci cz alebo € ale to asi jedno. Urcite dajte vymahacom.

Radsej nieco ako nic...

0 Citovat

Zdravím, lze nějak zjistit důvod zpoždění letu?

Dnes Luton - Bratislava, scheduled 5:55 aktuálně estimated 12:30.

 

 

0 Citovat

Malo by letiet G-WUKH, no namiesto do BTS letelo do Lublinu a asi sa potom vrati hned na Luton a poleti na BTS. Tak predpokladam, ze originalne lietadlo dostalo technicku poruchu.

0 Citovat

OK, díky moc. Máte aktuálně zkušenost s nějakou agenturou, která jde do wizzu? Zkusíme sami, ale moc tomu nevěřím.

Ještě mne napadá, jak je to teď s UK x EU?

0 Citovat

toto urcite skuste sami, vsak tak ci tak je to EU arolinka

0 Citovat

Linku LTN - BTS operuje W9, tedy Wizz Air UK, což není EU aerolinka. Nicméně Velká Británie po odchodu z EU přijala nařízení podobné EU261, jmenuje se to UK261, takže nárok na kompenzaci by měl být po splnění podmínek z tohoto nařízení. 

Určitě to zkusit nejdřív po vlastní ose, není pravda, že Wizz Air všechno odmítá. Je zbytečné to dávat rovnou vymahačům.

1 Citovat

Aha, tak diky za upresnenie

0 Citovat

možná, když to nevyjde, tak zkus ještě tady - https://www.aviationadr.org.uk/

1 Citovat

Z ceskych se soudu s wizzem neboji treba vasenaroky.cz…

0 Citovat

zachama2 napsal(a):

Linku LTN - BTS operuje W9, tedy Wizz Air UK, což není EU aerolinka. Nicméně Velká Británie po odchodu z EU přijala nařízení podobné EU261, jmenuje se to UK261, takže nárok na kompenzaci by měl být po splnění podmínek z tohoto nařízení. 

Určitě to zkusit nejdřív po vlastní ose, není pravda, že Wizz Air všechno odmítá. Je zbytečné to dávat rovnou vymahačům.

 

Myslím, že stačí příletové letiště na území EU nebo ne? 

 

Oblast působnosti
1. Toto nařízení se vztahuje:
a) na cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu, na které se vztahuje Smlouva;
b) na cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí
země na letiště umístněné na území členského státu, na
které se vztahuje Smlouva, pokud neobdrželi náhradu nebo
odškodnění a nebyla jim poskytnuta pomoc v této třetí
zemi a pokud je provozující letecký dopravce dopravcem
Společenství.

 

 

0 Citovat

tady na tohle se EU261 nevztahuje, musí to být odlet z EU letiště, nebo EU aerolinka, což Wizz UK není.

Nicméně v UK po Brexitu zavedli podobný předpis, výše kompentace jsou podobné, akorát je to v GBP a je na to britská legislativa, ale funguje to v podstatě stejně, nárok tedy je.

 

0 Citovat

hankaa napsal(a):

 

 

Myslím, že stačí příletové letiště na území EU nebo ne? 

 

Oblast působnosti
1. Toto nařízení se vztahuje:
a) na cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu, na které se vztahuje Smlouva;
b) na cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí
země na letiště umístněné na území členského státu, na
které se vztahuje Smlouva, pokud neobdrželi náhradu nebo
odškodnění a nebyla jim poskytnuta pomoc v této třetí
zemi a pokud je provozující letecký dopravce dopravcem
Společenství.

 

 

 

wizzair uk neni eu aerolinka. tudiz nelze pouzit eu verzi, ale uk verzi.

0 Citovat

Už to vidím, je tam spojka "a" :D v  odst. b)  - oblast působnosti, tedy musí se číst všechna písmena :D Už jsem jak dotaz z facebooku .... 

0